B-kategooria juhiload

B-kategooria põhikursus koosneb 28 teooria- ja 28 sõidutunnist (üks tund 45 min.). Tutvu õppekavaga.

E-õppes kasutame Liikluslabi e-autokooli.E-kursuses seletatakse liiklusreegleid lihtsas keeles. Spetsiaalselt ülesvõetud videotelt näeb keerulisi liiklusolukordi läbi juhi silmade. Animatsioonid kujutavad, kuidas töötavad auto erinevad süsteemid (näiteks sidur). Liiklustestid aitavad kinnistada teadmisi ja sooritada Transpordiameti teooriaeksami esimesel katsel.

Lisaks põhikursusele tuleb läbida pimeda aja koolitus ja libedasõidu riskivältimise koolitus.

Kursuse pikkus on vähemalt 6 nädalat. Hommikused teooriatunnid algavad kell 8.00, õhtused 18.00

Koolituskursusele võetakse õppima B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust taotlev isik, kelle alaline elukoht on Eestis ja kes on õppetöö alustamise ajaks vähemalt 15,5 aastane.

B-kategooria sõiduk on auto, mille täismass ei ületa 3500 kg ja millel peale juhikoha ei ole rohkem kui 8 istekohta. Sama auto koos kerghaagisega (kuni 750 kg).

Koolitusele tulles võta kaasa:

1. isikut tõendav dokument;

2. tervisetõendi otsus;

3. pilt mõõtmetega 3,5×4,5.